Słowacki Raj – relacja z wyjazdu
W terminie 15.08 – 17.08.2024 r. odbył się wyjazd KTG Grań na Słowacki Raj. W planie wycieczki było m.in zobaczenie Belianskiej Jaskini czy przejście doliną Sucha Bela.







W terminie 15.08 – 17.08.2024 r. odbył się wyjazd KTG Grań na Słowacki Raj. W planie wycieczki było m.in zobaczenie Belianskiej Jaskini czy przejście doliną Sucha Bela.







W dniu 25 VIII 2024 r. z powodu mającego się odbyć Tarnogórskiego maratonu, ruch kołowy w centrum a także na pewnym odcinku rajdu Donesmarcków będzie zamknięty. W związku z tym rajd Donesmarcków odbędzie się w dniu 01.09.2024 r.
Za zmianę terminu przepraszamy
W dniu 7.07.2024 roku w siedzibie Oddziału o godz.10 odbyło się spotkanie z artystami, którzy przyjeżdżają co roku na plener do Tarnowskich Gór. Gościliśmy plastyków z Niemiec, Czech, Ukrainy i Polski. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze i zakończyło się zaproszeniem na przyszły rok oraz wpisami do księgi pamiątkowej oddziału. Koordynatorem spotkania z ramienia Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach była Pani Beata Hetmańczyk.



W dniach 15-16.06.24 r. przybyła do Tarnowskich Gór grupa osób niewidzących i słabowidzących z fundacji „BRAJLÓWKA” z Łazisk Górnych. Opracowanie tras i realizacją programu wyjazdu na rowerach tandemach w ramach projektu „Równi na turystycznych szlakach Śląska, wykonał Kazimierz Mierzwa z KTR „Jutrzenka”działającym przy PTTK Oddziale Ziemi Tarnogórskiej.W sobotę goście przejechali rowerami szlakiem Donesmarcków .W niedzielę z powodu opadów deszczu szlak Tarnogórskich zabytków UNESKO objechano autobusem.








w dniu 15.06 członkowie KTG wybrali się na jednodniową pieszą wycieczkę w Sudety. Trasa: Bardo- Srebrna Góra.









W miniony długi weekend KTG zorganizował wyjazd w Bieszczady. Program wycieczki był bardzo bogaty. Uczestnicy przeszli malowniczym szlakiem na Połoninę Caryńską, płynęli statkiem nad Soliną. Zobaczyli m.in Park Miniatur i Ogród Bibilijny w Myczkowiach czy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bórbce. Po całodziennym zwiedzaniu grupa integrowała się przy wspólnym ognisku.







W dniu 23 maja 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowskich Górach odbyło się spotkanie podróżnicze. Tematem prezentacji naszej kol. i Wiceprezes Oddziału Klaudii Pszczoła były Panama oraz Meksyk.
O kolejnych spotkaniach podróżniczych będziemy Państwa informować.
Fotorelację z wydarzenia można zobaczyć na stronie MBP. Link
W niedzielę 19.05.2024 r. kilkadziesiąt osób wzięło udział w rajdzie rowerowym współorganizowanym przez Klub Turystyki Rowerowej Jutrzenka. Uczestnicy przejechali na rowerze trasę liczącą 30 km.
Już dziś zapraszamy na kolejne rajdy: 7 lipca i 23 lipca.
Więcej zdjęć z wyjazdu można znaleźć tu










