Jubileusz 60-lecia Koła Przewodników PTTK Ziemi Tarnogórskiej

24.06.2023 roku w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej odbyła się uroczystość 60-lecia istnienia Klubu Przewodników PTTK Ziemi Tarnogórskiej. Na zaproszenie prezes Koła Danuty Sarnickiej przybyli m.in. burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech, starosta powiatu tarnogórskiego Krystyna Kosmala, przewodniczący SMZT Zbigniew Pawlak, przewodnicząca Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego PTTK Swietłana Koniuszewska, przewodniczący samorządu przewodników turystycznych PTTK woj. śląskiego Stanisław Kawęcki, były wieloletni przewodniczący tego samorządu Ryszard Ziernicki, prezes Oddziału PTTK Ziemi Tarnogórskiej Maria Merda, dr historii Dariusz Woźnicki, były kierownik ruchu kopalni zabytkowej srebra Józef Moszny, wieloletni działacze PTTK w Tarnowskich Górach, właściciele biura podroży z Nakła Śląskiego Edward i Felicja Wyżgoł oraz przedstawiciele kół przewodnickich PTTK z Częstochowy, Gliwic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Katowic, Sosnowca, Piekar Śląskich i Chorzowa, a także koła przewodników przy SMZT. Honorowymi gośćmi byli: Krystyna Polaczek-Kubik była przewodnicząca i członek Koła od1963 roku, kolega Roman Mitas przewodnik senior, zasłużeni przewodnicy Tadeusz Ziemianek i Leszek Bielas oraz obecni członkowie naszego Klubu. Po przedstawieniu historii Koła/Klubu Przewodników przez prezes Danutę Sarnicką oraz wręczeniu odznaczeń i dyplomów wyróżnionym przewodnikom wystąpili goście z życzeniami i gratulacjami. Z kolei dr Dariusz Woźnicki przedstawił prezentację na temat „Genealogia, czyli dziedzictwo naszych przodków”, a Sławomir Ziemianek wygłosił wykład na temat historii Parku Repeckiego. Następnie zaproszeni goście zwiedzili Muzeum Tarnogórskie, a po poczęstunku w restauracji Sedlaczek goście udali się na zwiedzanie miasta. W dniu 25.06.2023 roku członkowie i goście uczestniczyli w mszy świętej w kościele p.w. św. Piotra i Pawła w intencji żyjących i zmarłych przewodników. Zarząd Klubu Przewodników dziękuje wszystkim gościom obecnym na obchodach naszego jubileuszu.